Nieruchomości na Costa Blanca. Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, czego potrzebujemy? Czy będzie to mieszkanie, czy dom? Miejsce, które będzie głównie pod wynajem, czy dla nas, na przykład do pracy, jeśli możemy pracować zdalnie. Dalej miejsce i region, dystans od morza, miasta, najbliższych atrakcji, sklepów, barów, restauracji. Jeśli wybieramy nieruchomość pod wynajem, musi być ona optymalna, czyli powinna być połozona relatywnie blisko morza i z tzw. walking distance do sklepów, barów i restauracji.

Piles. Plaża zimą.

Dalej, jeśli chcemy sobie ułatwić życie i posiadamy sporo gotówki, można zdać się na pomoc dużych agencji nieruchomości polskojęzycznych, których oferta ogranicza się zazwyczaj do apartamentów i luksusowych wilii położonych blisko plaży w słynnych kurortach. Nie będzie najtaniej, ale na pewno prościej. Jeśli mamy więcej czasu i wymagań, udajemy się na strony hiszpańskie, głównie:

www. idealista.com i http://www.fotocasa.es

Portale te skupiają ogłoszenia od osób prywatnych i hiszpańskich agencji nieruchomości. Jest sporo okazyjnych ofert, można trafić na prawdziwe perełki z hiszpańskim klimatem.

Taras, Solar na domu na sprzedaż w miejscowości Piles.

Kolejny krok, to wyrobienie numeru N.I.E. czyli Numer de identification de Extranjero, czyli numeru podatkowego dla obcokrajowców, który potrzebny jest nie tylko przy zakupie nieruchomości, ale:

  • do założenia konta w banku
  • do przepisania na siebie liczników na wodę i prąd
  • do kupna samochodu
  • zawierania innych transakcji

Numer można wyrobić na posterunku policji w Hiszpanii, albo w polskiej ambasadzie, wypełniając druk EX-15. Do niedawna polska ambasada wystawiała numer NIE ważny tylko miesiąc, teraz dokument ważny jest bezterminowo. Polecam wyrobienie tego dokumentu osobo nie znających dobrze hiszpańskiego. Załatwienie tego w Hiszpanii, posługując się jedynie angielskim graniczy z cudem. Kiedy już mamy dokument, a raczej kilka jego kopii, możemy zacząć założyć konto w banku i zacząć prawdziwe poszukiwanie, składanie ofert kupna, rezerwacje idealnej dla nas nieruchomości.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s