Lefkada (Lefkas). Krajobraz cz. 1

Wyspy Jońskie ponad wszystko. Dużo zieleni, urozmaicony, ciągle zmieniający się krajobraz. Światło doskonałe. wiatr, który sprawia, że upał nie doskwiera. Lefkada, wyspa należąca do jońskiego archipelagu, na która można dostać się z kontynentu. Piękna w każdym kilometrze, jeszcze nie tak bardzo odkryta przez turystów.

Droga do Poros.
Droga do Poros.

W czerwcu na Lefkadzie w górach, pachnie żywica, piniowe drzewa, kwitnący tymianek i kwiaty. Czegoś kompletnie niesamowitego można doznać przemierzając góry skuterem. Wiatr niesie zapach intensywny i obezwładniający. Pogoda w górach zmienia się czasami z minuty na minutę. Różnica temperatur bywa czasami zaskakująca i może wynosić nawet kilkanaście stopni. W górach rześko, wietrznie z temperaturą około 20 stopni. Na dole na plaży, w zatoce ponad trzydzieści stopni i bardzo intensywne słońce.

Lefkada. Paros Beach
Lefkada. Paros Beach

Plaże

#Portokatsiki

Najpiękniejsze plaże Lefkady leżą na południowej i wschodniej części wyspy. Jedna z najchętniej odwiedzanych i oferowanych jako atrakcja lokalnych rejsów jest Porto Katsiki. Olbrzymie białe skały spotykają się tu z wodą, której kolor obezwładnia. Woda niestety jest bardzo często zanieczyszczana przez przypływające z turystyczne statki. Wyobrażałem sobie, jak ta plaża wyglądała kiedyś, jak była piękna, skoro teraz jest niesamowita.

IMG_5013

 

Porto Katsiki.
Porto Katsiki.

Wycieczkę po najpiękniejszych plażach i miejscach Lefkady można zacząć od miasta Vasiliki. To stara rybacka osada, która teraz częściowo zamieniła się w miejsce bardzo popularne, szczególnie wśród surferów. Wiatr wieje tu ze zdwojaoną siłą.

Vasiliki.
Vasiliki.

Mniej więcej dwadzieścia minut drogi skuterem, bądź quadem, po drodze szutrowej i dosyć stromej, trzeba przejechać z miasta Vasiliki, do kolejnej przepięknej plaży

#Agiofili

Niewielka, kamienista, bez zaplecza turystycznego, bazy. Dzika i czysta. Nadająca się idealnie do snoorkowania. Można się na nią dostać jadąc kilka kilometrów od miasta. Auto, quad, czy skuter w pewnym momencie trzeba zostawić i resztę drogi przejść na nogach. To średnio trudny odcinek, ale w środku dnia, latem, może sprawić niektórym trudność. Plaża i widoki są tego warte.

Agiofili Beach.
Agiofili Beach.
Agiofili.
Agiofili.

Jedna uwaga do wpisu “Lefkada (Lefkas). Krajobraz cz. 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s