Nowy cykl. Nieruchomości na Costa Blanca.

320 dni słonecznych w roku. Zielone drzewa cały rok, kwitnące drzewa od połowy lutego. Sezon ciepły do końca grudnia. Dokładnie tak, w skrócie można opisać klimat Costa Blanca. Zima w lutym można tu trafić na temperatury koło 19-20 stopni. Kawiarnie i restauracja funkcjonują na zewnątrz cały rok. Jakiś czas temu oglądałem film dokumentalny o parze, która planowała przenieść się na stałe do Niemiec, do Berlina. W pewnym momencie procesu podejmowania decyzji, stwierdzili, że nie da się mieszkać w kraju, w którym, trzeba czekać sześc miesięcy, żeby pojeździć rowerem…

Piles. Plaża zimą.

Rynek nieruchomości w Hiszpanii, ciągle otrząsa się po kryzysie, dlatego okazji jest wciąż sporo, ale obserwacja ostatnich kilku miesięcy, pokazuje, że po pierwsze ceny zaczynają rosnąc, po drugie, okazji jest coraz mniej. Kupno domu, mieszkania blisko morza jest jeszcze możliwe, ale perełek jest już coraz mniej. W tym cyklu pokażę, jak kupować, szukać, na co zwracać uwagę, które regiony Costa Blanca są najciekawsze pod kątem inwestycyjnym i wakacyjnym.

Zaczynam tu od krótkiego filmu z Olivy na Costa Blanca. Miejscowości położonej nad morzem, 100 km od Alicante i 80 km od Walencji.

https://www.youtube.com/watch?v=mO-YNpIephs&t=17s

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s